Jak na vztahy?

Mnoho času jsem v mládí strávila na volejbalovém a později tenisovém kurtu. Vždy mne zajímala spolupráce hráčů na hřišti. Například chytrá hra Martiny Hingisové mne oslovovala mnohem víc než tvrdá hra sester Williamsových. Interakce spoluhráčů při tenisové čtyřhře jsou obdobou mnoha vztahových situací v životě. Koučink, který nabízím, připomíná možná trochu vedení sportovce nebo sportovního týmu ve vztahové a manželské disciplíně. 
Jsem přesvědčená o tom, že ve vztahu je nutné se chovat diplomaticky a ohleduplně.  Pokud je naše vztahové chování, zejména v zátěžových situacích, řízeno výhradně emocemi, je prakticky jisté, že se dobrých výsledků nedočkáme a spokojenosti už vůbec ne. S velkou pravděpodobností otevřeme bránu „do pekla“ konfliktu. 
Jedna z definic spokojeného partnerství zní: „Jde o vzájemnou a v zásadě vyrovnanou výměnu hodnot“. Mezi dvěma původně si blízkými lidmi bývá realizace někdy složitá.

Tak takhle opravdu ne 🙂

Jak na vztahy v knižní podobě

Ve spolupráci s PhDr. Tomášem Novákem vznikly knihy, které pojednávají do hloubky o partnerských situacích, s nadhledem a respektem k individualitě je komentují a nabízejí možná východiska. Podnětně, čtivě a vtipně. Nakoupíte je na e-shopu www.kosmas.cz.

Vydané knihy